14 Eylül Anadolu Lisesi’nde tahsil gören öğrenciler, 26 Nisan Dünya Pilotlar Günü kapsamında, 3’üncü Komando Tugay Komutanlığı’nda Jandarma Havacılık Başkanlığı bünyesinde misyonlu pilotları ziyaret etti. Pilotlar, Jandarma Genel Komutanlığı envanterindeki S-70 Skorsky ve T-129 ATAK tipi helikopterlerini tanıtarak, öğrencilerin merak ettikleri soruları cevapladı. Pilotlar daha sonra yerli helikopter ATAK’la, öğrenciler için şov uçuşu yaptı. Şov uçuşu, öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi.
![](https://ulusalhaberci.com/wp-content/uploads/2023/04/yerli-helikopter-atak-ogrenciler-icin-sov-ucusu-yapti-YZ4VGmA1.jpg)
Yorum Yok